Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

Atıf Yönetim Araçları : Mendeley: Paylaşın ve İşbirliği Yapın

Mendeley, araştırmanızı düzenlemenize, çevrimiçi olarak başkalarıyla işbirliği yapmanıza ve en son araştırmaları keşfetmenize yardımcı olabilecek ücretsiz bir referans yöneticisi ve akademik sosyal ağdır.

Gruplar Oluşturun ve Kullanın

Gruplar

Mendeley gruplarını buradan inceleyebilirsiniz.

Grup Türleri

  • Açık: Açık bir grup, herkesin katkıda bulunmasına, üye olmasına veya takip etmesine izin verir.
  • Yalnızca Davet: Bu grup, dosyaları değil, referansları paylaşmanıza izin verir ve herkese açık olarak görüntülenebilir.
  • Özel: Özel gruplar, üyeler arasında dosya ve ek açıklama paylaşmanıza olanak tanır. Bu gruplar, özel grubun dışındakiler tarafından görülmez. Mendeley'in ücretsiz sürümü, bir özel grup oluşturmanıza ve iki üye davet etmenize olanak tanır.

Mendeley Web Dashboard'u kullanarak gruplarınızı takip edebilirsiniz.

Mendeley Masaüstünde veya Web'de bir grubu  görüntülerken, paylaşılan referansları görüntülemek için Belgeler   sekmesini ve üyeleri görüntülemek veya davet etmek için  Üyeler  sekmesini kullanın.

Mendeley Profiliniz

Profilini oluştur

Kişisel profilinizi tamamladığınızdan emin olun. Bu, diğer kullanıcılar tarafından daha görünür olmanızı sağlar ve Mendeley'in sosyal ağ özellikleri aracılığıyla yeni bağlantılar kurmanıza yardımcı olabilir.

Mendeley profiliniz, araştırmanıza ve bursunuza odaklanması dışında bir sosyal ağ profiline benzer. Profilinizi tamamlamak, başkalarıyla bağlantı kurmanıza ve işinizi tanıtmanıza yardımcı olur. Yazdığınız makaleleri  Kitaplığınızdaki 
Yayınlarım klasörüne ekleyebilirsiniz  .

My Publications

 

ORCID'nizi Mendeley profilinize de  bağlayabilirsiniz .

 

 

MU Kütüphaneleri ANKOS Üyesidir  / MU Kütüphaneleri COAR Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri KITS Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri TOKAT Üyesidir