Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

Atıf Yönetim Araçları : Mendeley: Bibliyografya Oluşturun

Mendeley, araştırmanızı düzenlemenize, çevrimiçi olarak başkalarıyla işbirliği yapmanıza ve en son araştırmaları keşfetmenize yardımcı olabilecek ücretsiz bir referans yöneticisi ve akademik sosyal ağdır.

Bibliyografya Oluşturma

Atıf Ekleme ve Kaynakça Oluşturma

Alıntı eklentisini yükledikten sonra, MS Word veya başka bir kelime işlemci yazılımındaki belgelere alıntılar eklemeye hazırsınız. Microsoft Word kullanarak bir alıntı eklemek için:

  • İmlecinizi alıntı yapmak istediğiniz yere getirin.
  • MS Word sürümünüze bağlı olarak: Referanslar  sekmesini seçin  ve Mendeley Cite-O-Matic  seçeneklerini (PC) bulun veya Mendeley araç çubuğunu veya Mendeley menüsünü (Mac) arayın.
  •   Alıntı Ekle  düğmesine tıklayın ve Mendeley Kitaplığı'ndan yazar, başlık veya yıla göre referanslar arayın. Referanslar Gruplardan da eklenebilir - Kitaplığım'daki açılır menüyü  Gruplarınızdan biri ile değiştirmeniz yeterlidirç
  • Bir referans seçildikten sonra, aynı alıntıya başka bir referans ekleme seçeneğiniz vardır. Bittiğinde Tamam'a tıklayın.
  • Bir alıntı eklendikten sonra, Stil açılır kutusunu kullanarak alıntı stilini değiştirebilirsiniz  Mendeley, 7000'den fazla alıntı stilini destekler - alıntı stilinizin buradan desteklenip desteklenmediğini kontrol edin.

Cite-o-matic

MS Word floating mendeley toolbar

 

 

Mendeley Menu on Mac

Bibliyografya Oluştur

  • Belgenize en az bir alıntı eklendikten sonra, imlecinizi bibliyografyanızı istediğiniz yere getirin ve ardından  Bibliyografya Ekle  seçeneğini seçin Daha fazla alıntı ekledikçe kaynakçayı güncellemek için Yenile  seçeneğini tıklayın  .

MU Kütüphaneleri ANKOS Üyesidir  / MU Kütüphaneleri COAR Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri KITS Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri TOKAT Üyesidir