Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

Atıf Yönetim Araçları : Mendeley: PDF'leirinizi Düzenleyin

Mendeley, araştırmanızı düzenlemenize, çevrimiçi olarak başkalarıyla işbirliği yapmanıza ve en son araştırmaları keşfetmenize yardımcı olabilecek ücretsiz bir referans yöneticisi ve akademik sosyal ağdır.

PDF'lerinizi Okuyun ve Açıklama Ekleyin

Mendeley Kitaplığınıza eklenen PDF'leri düzenleyebilirsiniz. Bunu, dosyayı Mendeley Desktop içinde ayrı bir sekmede açmak için çift tıklayarak yapabilirsiniz.
Ayrıca şunları yapabilirsiniz:

* Metni birden çok renkte vurgulayın
* Belirli konumlara yapışkan notlar ekleyin
* Belge genelinde notlar oluşturun
* Metin içinde ara

PDF'leri Görüntüle ve Açıklama Ekle

PDF'ler Kitaplığınıza eklendikten sonra, Mendeley Masaüstündeki belgeleri PDF Görüntüleyici (ayrı bir sekme) ile okumak için PDF simgesine tıklayabilir veya Kitaplığınızdaki girdiye çift tıklayabilirsiniz.

options in PDF viewer

PDF Görüntüleyicide şunları yapabilirsiniz:

* Belge metni içinde arama yapın (araç çubuğunun sağ üst köşesindeki arama kutusunu kullanarak) ve vurgulanan arama terimlerini görüntüleyin
* Belgedeki metni vurgulayın
* Metne belgenin herhangi bir yerine açıklama eklemek için 'yapışkan notlar' ekleyin. Bu ek açıklamalar  Notlar  sekmesinde ( sağdaki araç çubuğunda Ayrıntılar  sekmesinin yanında ) görüntülenebilir. Notlar ve öne çıkanlar, pdf ile Kitaplığınıza kaydedilir - ek açıklamaların nasıl paylaşılacağı veya dışa aktarılacağı hakkında daha fazla bilgi için  bu blog gönderisine bakın .

MU Kütüphaneleri ANKOS Üyesidir  / MU Kütüphaneleri COAR Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri KITS Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri TOKAT Üyesidir