Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

Atıf Yönetim Araçları : Mendeley: Araştırmanızı Organize Edin

Mendeley, araştırmanızı düzenlemenize, çevrimiçi olarak başkalarıyla işbirliği yapmanıza ve en son araştırmaları keşfetmenize yardımcı olabilecek ücretsiz bir referans yöneticisi ve akademik sosyal ağdır.

Mendeley Kitaplığınızı Düzenlemek için Klasörleri Kullanma

Hangi koleksiyonlar sizin için anlamlıysa belgelerinizi düzenlemek için Klasörleri kullanabilirsiniz. Belgeler birden fazla klasörde olabilir. Mendeley Desktop veya Mendeley Web'in üstündeki Klasör Oluştur düğmesini arayın. Kitaplığınızdaki her belgeye etiketler atayabilir ve bu etiketleri belgelerin yerini belirlemeye ve düzenlemeye yardımcı olması için kullanabilirsiniz. Favori belgeleri işaretlemek için yıldız simgesini ve yeşil daireyi kullanarak belgeleri okundu veya okunmadı olarak işaretleyebilirsiniz.

Kitaplığınızı nasıl düzenleyebilirsiniz?

Klasör ve Altklasör Oluşturma

MU Kütüphaneleri ANKOS Üyesidir  / MU Kütüphaneleri COAR Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri KITS Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri TOKAT Üyesidir