Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

Atıf Yönetim Araçları : Mendeley: Araştırma Kitaplığınızı Oluşturun

Mendeley, araştırmanızı düzenlemenize, çevrimiçi olarak başkalarıyla işbirliği yapmanıza ve en son araştırmaları keşfetmenize yardımcı olabilecek ücretsiz bir referans yöneticisi ve akademik sosyal ağdır.

Mendeley Kitaplığınızı Oluşturun

Mendeley'e dosya ekleyebilirsiniz:

  • Mendeley'e bir pdf'i sürükleyip bırakarak ekleyebilirsiniz.

  • Dosya seçip ardından dosya veya klasör ekle'yi tıklatarak da dosya ekleyebilirsiniz.

  • Dosya eklemenin başka bir yolu da dosyayı seçip ardından "izleme klasörü"ne tıklamaktır. Mendeley Desktop artık bu klasöre eklenen dosyaları otomatik olarak ekleyecektir.

Referansları doğrudan Science Direct veya Scopus gibi diğer Elsevier ürünlerinden Mendeley'e şu şekilde dışa aktarabilirsiniz:

  • Bir makaleyi okurken dışa aktar düğmesini tıklayın ve ardından "Mendeley'e Kaydet"i seçin

                                 ​ 

Senkronizasyon

Sync fonksiyonu Mendeley Web, Masaüstü ve Mobil Cihazlar için kütüphane verileri senkronize edecektir.

 

 Sync     Sync Settings

Senkronizasyon seçeneklerini düzenlemek  için Mendeley Desktop kitaplığınızdaki Tüm Belgeler'i seçin . Ardından , tüm belgelerin veya belirli klasörlerin Mendeley Web hesabınızla senkronize edilmesini seçmek için Ayarları Düzenle'yi seçin. Neyi senkronize edeceğiniz konusunda seçici olmak, Web Alanı depolama limitleriniz dahilinde kalmanıza yardımcı olacaktır.

Web Importer

 Mendeley Web Importer'i yükleyin  - akademik veri tabanlarından referanslar ve belgeleri almak için favori web tarayıcısına Web Importer'i yükleyin.

Göz atarken makaleleri Mendeley Kitaplığınıza kaydedin.

Diğer Atıf Yönetim Araçlarından Mendeleye Aktarım Yapın

Bir İzleme Klasörü Oluşturun

Mendeley'in bilgisayarınızdaki belirli klasörleri 'izlemesini' sağlayabilirsiniz, ardından bu klasörlere PDF'ler eklendikçe bunlar otomatik olarak Mendeley'e aktarılır : Seç - Dosya- İzleme Klasörü- Mendeley Desktop.

MU Kütüphaneleri ANKOS Üyesidir  / MU Kütüphaneleri COAR Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri KITS Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri TOKAT Üyesidir