Skip to main content

A-Z veri tabanı listesi

Araştırmanız için en uygun kütüphane veri tabanını bulun.

Loading...

Yeni/deneme veri tabanı

Loading...
Deneme
Son erişim tarihi: 14 Kasım 2018
Academic Video Online, kütüphaneler için en kapsamlı video aboneliğidir. Antropoloji, iş, danışmanlık, film, sağlık, tarih, müzik ve daha fazlası dahil olmak üzere en geniş konu alanlarını kapsayan 62.000'den fazla başlık sunuyor.
Deneme
Son Erişim Tarihi 31 Ekim 2018
İçeriğinde 400'den fazla iki dilli pratik videoları ve Çin Akupunktur ve Akupunktur olarak sunulan mükemmel dergilerden 180.000 makale bulunmaktadır. Akupunktur araştırmacıları için akademik literatür kaynakları sağlar. Temel teorik araştırma, akupunktur standardizasyon araştırması, standart test, klinik değerlendirme, akupunktur noktası yapısı ve fonksiyon araştırması, akupunktur noktası kanunu araştırması ve meridyen fenomeni araştırması için çok değerli akademik referans sağlar.
Deneme
Son erişim tarihi : 30 Kasım 2018
Almanhal İslam Araştırmaları veri tabanı özellikle İlahiyat ve İslam Araştırmaları için Orta Doğu'daki en iyi yayıncılardan derlenmiş bilimsel içeriği, Arapça detaylı arama yapılabilen dünyadaki ilk ve tek veri tabanıdır.
Orta Doğu'nun önde gelen güvenilir yayıncıları tarafından telif hakları güvence altına alınmış orijinal akademik araştırmaları, üniversite yayınlarını, bilim toplulukları ve araştırma kuruluşlarının çalışmalarını tek şemsiye altında toplayabilmiş tek koleksiyondur.

Konular:

İslam Fıkıh: : mevzuat, hukuk ve yasal hükümler içermektedir. İslam ve Diğer Disiplinler: İslam'da diğer konular; İş Dünyasında İslam, Tıpta İslam, Siyasette İslam; İslam'ın diğer dinlerle Kutsal kitaplar ve konular çerçevesinde detaylı ve derinlemesine karşılaştırılmasını ele alan araştırmalar Konulara göre özelleştirilmiş İslami İlimler koleksiyonu: a. İnanç b. Kuran Bilimleri c. Hadis Bilimleri d. İslam Mezhepleri e. Peygamber Biyografisi f. İslam Felsefesi g. İslam Ahlakı h. İslam Kültürü ve İslam tarihi.
Deneme
Son erişim tarihi: 14 Kasım 2018
Arts Premium Collection, daha fazla genel veritabanında yer almayan uzmanlık alanlarındaki kapsamlı koleksiyonların derinlemesine araştırılmasını sağlayan binlerce dergi başlığıyla çapraz-arama veritabanlarını kapsar. Konu alanları şunlardır: Sanat, Tasarım, Mimari, Beşeri Bilimler, Film / Ekran Çalışmaları, Müzik, Sahne Sanatları ve daha fazlası. Uluslararası kapsama alanı ve bu alanlardaki kesin endekslere erişim ile Arts Premium Koleksiyonu, akademik araştırmayı destekler ve kapsamlı sanat literatürü incelemeleri için zengin bir kaynaktır.
Deneme
Son erişim tarihi: 21 Kasım 2018
BioOne Complete, biyoloji, ekoloji ve çevre bilimi ve benzeri konu alanlarında yayın yapan 158 yayınevine ait 200’den fazla dergiye tek bir platforma erişim vermektedir.
Deneme
Son Erişim Tarihi 31 Ekim 2018
İçerisinde İngilizce 13 Milyon abstract ve 1.2 milyon full-text makale bulunmaktadır.Bunun yanı sıra, Master ve Doktora tezleri, Konferans bildirileri gibi farklı tür kaynaklara da erişim sağlanmaktadır.Askeri bilimler, Bilgi Bilim, Edebiyat Eğitim, Ekonomi , Felsefe, Hukuk, Temel Bilimler, Mimarlık, Mühendislik ve Teknoloji, Tıp, Sağlık Bilimleri, Sanat, Siyaset Bilimi, Sosyal Bilimler ve Ziraat alanlarını içermektedir.
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Aralık 2018
De Gruyter Federe Veritabanı
Deneme
Son erişim tarihi: 30 Kasım 2018
IUPAC - www.degruyter.com/db/iupac
Birk Build Typ - www.degruyter.com/db/bdt
TreaLingMaps - www.degruyter.com/db/tlm
NANO - www.degruyter.com/db/nano
Energy Online - https://www.degruyter.com/view/db/energyo
Spark - https://www.degruyter.com/view/db/spark
Enzymes online - https://www.degruyter.com/view/db/enzo
WBIS - http://db.saur.de/WBIS/autologin?user=marmara
(https://wbis.degruyter.com)
Großkommentar Aktiengesetz Online - https://www.degruyter.com/view/db/gkao
JURA-Kartei (JK) online - https://www.degruyter.com/view/db/jk
Leipziger Kommentar STGB Online - https://www.degruyter.com/view/db/lko
Löwe-Rosenberg STPO Online - https://www.degruyter.com/view/db/lro
Staub HGB Online - https://www.degruyter.com/view/db/stho
EBR-Online: https://www.degruyter.com/view/db/ebr
Enhanced Electr Gram: https://www.degruyter.com/view/db/eeg
Deneme
Son erişim tarihi: 14 Kasım 2018
İngiliz Denizaşırı Yurtdışı Dokümanları (DBPO), Britanya Dışişleri ve Sivil Toplum Bürosu'nun (FCO), 20'nci yıl boyunca diplomatik tarihe ışık tutan, tamamen kaynak kodlu birincil kaynak belgeler koleksiyonudur. İngilizcenin bir kaydını oluşturan üç baskı dizisine dayanmaktadır. 19. yüzyılın sonundan beri barış zamanı diplomasi: 1898-1914 Savaşının Kökenleri Üzerine İngiliz Belgeleri, 1918-1939 İngiliz Dış Politikası Belgeleri ve Yurtdışı İngiliz Politika Belgeleri. DBPO ProQuest ve FCO arasındaki işbirliği ile üretilmektedir.
Deneme
Son erişim tarihi: 10 Kasım 2018
Vaka çalışmaları gerçek kurumsal bir iş durumunu temel alan, belli gerçekler ve veriler içeren durum çalışmasıdır. Öğrencilere teorikte öğrendikleri bilgileri pratikte uygulama şansı verir, analitik düşünme yetilerinin ve kısa zamanda etkili çözüm üretebilme kabiliyetlerinin gelişmesini sağlar. Emerald özellikle gelişmekte olan ekonomilere de hitap eden, uzmanlar tarafından yazılmış, hakemli ve ders notları içeren vaka çalışmaları yayınlıyor. Deneme erişimine açılan en kapsamlı bu pakette 1700 vaka çalışması mevcut, konular yönetim bilimlerinin bütün alanlarını kapsıyor.
Deneme
Son erişim tarihi : 2 Kasım 2018
Gale Interactive, insan anatomisine ait tüm organları, kemikleri, kaş ve damar yapılarını 3 boyutlu modelleme ile tanıtır. Geleneksel metin tabanlı eğitimi geliştirmeye yönelik kapsamlı bir deneyim sunar. Anatomi öğrencileri, vücudun belirli bölgelerine veya bölgelerine derinlemesine 3 boyutlu inceleme yapabilirler. Kullanıcılar 3 boyutlu modelleri yakınlaştırarak, döndürerek ve parçalara ayırarak keşfedebilirler. Gale İnteractive: Human Anatomy veritabanında yer alan görseller, 3 boyutlu yazıcılar ile yazdırlabilir.
Deneme
Son erişim tarihi: 14 Kasım 2018
Bu veritabanı, son iki yüzyıl boyunca İngiltere, kolonileri ve daha geniş dünya için en ayrıntılı birincil kaynaktır. Tarihsel kayıtların önemli bir parçasıdır. Parlamenter yayınlar kamuoyunu ve sosyal ve politik felsefeyi etkiledi ve aralarında Marconi, Keynes ve Beveridge gibi yüzlerce düşünür için bir forum oluşturdu. Bunlar, konuların nasıl araştırıldığını ve mevzuatın oluşturulduğunu gösteren, sosyal, politik, ekonomik ve dış politikanın tüm alanları için hükümetin çalışma belgeleridir.
Deneme
Son erişim tarihi: 31 Aralık 2018
IET dergilerinden 190.000 'den fazla teknik dokümanı barındıran IET Digital Library; 150.000'den fazla teknik makale, 500'den fazla kitap/6.000'den fazla kitap bölümü, 70.000'in üzerinde dergi makalesi içermektedir. Her ay IET Dijital Kütüphanesine yaklaşık 450 yeni belge eklenmektedir. İçerik konuları; fizik, otomasyon, mekanik, elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, enerji mühendisliği, telekomünikasyon, radar & solar & navigasyon teknolojileri, robotik ...
Deneme
Son erişim tarihi : 30 Kasım 2018
IFH, İslami finans ve bankacılık alanında kitaplar, dergi makaleleri, standartlar, konferans bildirileri ve raporlardan oluşan bir pakettir. Bu koleksiyon, İslam uyumlu finans, ekonomi, bankacılık ve hukukun son trendlerini ve uygulamalarını eleştirel bir biçimde araştıran ve analiz eden politika enstitüleri, ekonomik düşünce kuruluşları, hükümet denetleyicileri, bankalar, hukuk firmaları ve akademik kurumları içerir.

Konu Alanları:
• İslami finansal hizmetler
• İslami sermaye piyasaları
• Kurumsal yönetim
• Yasal düzenlemeler
• M&A (Birleşme ve satın alma)
Deneme
Son erişim tarihi: 14 Kasım 2018
Yasaya uygun ABD kamu yasaları ile ilgili dijital tam metin kongre yayınlarının profesyonel olarak araştırılan derlemelerini sağlayan federal bir yasama tarihidir.
Deneme
Son erişim tarihi : 30 Kasım 2018
Middle East Strategic Studies Online (MESSO), Orta Doğu meselelerinde uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve kamu yönetimi ve hukuk alanında araştırma, istihbarat ve analizler için bir kaynaktır. Veri tabanı, 2007'den itibaren her gün büyüyen 10.000'den fazla rapor içermektedir. MESSO, Orta Doğu'da 6 ülkede 10 düşünce kuruluşu ve araştırma enstitüsünün raporlarını içermektedir.
Konular:
Arap-İsrail ilişkileri
Seçimler ve bölge genelindeki hükümet değişimleri
Eğitim, sağlık, göç, mülteci ve sığınma gibi sosyal konular
Savaşlar, antlaşmalar ve siyaset
Askeri, savunma ve güvenlik
Terörizm ve iç güvenlik meseleleri
Yasalar, bütçeler, ekonomik gelişmeler ve uluslararası anlaşmalar
Deneme
Dunya Saglik Orgutu (WHO) dunyanin en kapsamli ve iyi bitkisel ilac veritabani olarak tanimlamistir. Veritabaninda 1400+ askin dogal bitkisel ilac, 93,000'I askin ticari vitamin ve gida takviyesi hakkinda dozaj, yan etki, kullanim alani ve ilac etkilesimleri bilgileri verilmistir. Ayrica Akupunktur gibi bircok dogal ve geleneksel tedavi yontemi hakinda ayrintili bilgiler bulunmaktadir.
Deneme
Son erişim tarihi: 14 Kasım 2018
Bu tarihi gazete koleksiyonu, soykırımcılara, araştırmacılara ve akademisyenlere çevrimiçi, kolay ulaşılabilen ilk el hesapları ve zamanın siyaseti, toplumu ve olaylarının eşsiz bir şekilde ele geçirilmesini sağlar.
Deneme
Son Erişim Tarihi : 26 Ekim 2018
SAYISAL KİTAP, kütüphane ve diğer kurumların ister tek tek kitap ve dergi seçerek, isterlerse koleksiyon bazında yıllık abone olabileceği ve abone olunan e-kaynakları tüm kullanıcılarına ücretsiz kullandırabileceği çevrimiçi bir platform sunar. Kütüphane kullanıcıları, SAYISAL KİTAP platformundaki kitaplara herhangi bir bilgisayar veya mobil cihaz üzerindeki web görüntüleyici ile ulaşabilir, sorgulama ve filtreleme seçenekleri ile istediği kitabı bulabilir ve ücretsiz olarak okuyabilir. Kullanıcılar dilerlerse, seçtikleri kitaplardan kendi kitaplığını oluşturabilir ve okudukları kitaplar içerisinde arama ve işaretleme yapabilir. Kitapla ilgili not alma, atıf yapma, sosyal medyada bağlantı paylaşma gibi özellikleri kullanabilir.
Deneme
Son erişim tarihi : 9 Kasım 2018

World Scientific Publishing e-Kitap : World Scientific, dünyanın en saygın akademik yayınevlerinden biri olarak yılda 600'e yakın yeni kitap yayınlamaktadır. Ayrıca Londra Üniversitesi Imperial College'ın resmi yayınevidir.

7000'in üzerinde akademik e-kitaba sahip olan World Scientific'İn 100'den fazla kitabı Nobel ödüllü ve Nobel adayı akademisyenler tarafından yazılmıştır.


World Scientific Publishing e-Dergi : Eski sayılar dahil 123 e-dergiye erişebilirsiniz. Tam metin arama, e-posta ile haber verme, referans gösterme ve uyarı özellikleri mevcuttur. 7 gün 24 saat sınırsız kullanıcı erişimi vardır. Kullanıcılar makaleleri PDF olarak saklayabilirler.
Loading...
Loading...
title
Loading...

MU Kütüphaneleri ANKOS Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri COAR Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri KITS Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri TOKAT Üyesidir