Skip to main content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

A-Z veri tabanı listesi

Araştırmanız için en uygun kütüphane veri tabanını bulun.

Loading...

Yeni/deneme veri tabanı

Loading...
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Aralık 2020
3D4Medical's Complete Anatomy
Deneme
DENEME ERİŞİMİ:
1. Adım: Bilgisayarııza/Tabletinize/Akıllı Telefonunuza aplikasyon indirin.
iPhone: https://apps.apple.com/us/app/complete-anatomy-2019-mobile/id1309253074
iPad: https://apps.apple.com/us/app/complete-anatomy-2019/id1054948424
MAC bilgisayar: https://apps.apple.com/us/app/complete-anatomy-2019/id1141323850?mt=12
Windows bilgisayar : https://www.microsoft.com/tr-tr/p/complete-anatomy-platform-2020/9nblggh40f2t?activetab=pivot:overviewtab
Android cihazlar : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a3d4medical.completeanatomy

1. Adım: Bir hesap oluşturun.
Sağ-üst köşede Get Started'e tıklayıp kaydınızı oluşturun.

1. Adım: Erşim kodunu aktif edin (Redeem Code).
Settings (Ayarlar) menüsünden My Accounts (Hesabım) kısmına girip erişim kodunuzu (ygocer@marmara.edu.tr adresinden talep edebilirsiniz) girin Redeem butonunu tıklayın ve Complete Anatomy'i kullanmaya başlayın.

ERİŞİM SÜRESİ: Kodu aktif ettikten sonraki 30 gün erişiminiz olacaktır. (Yukarıda verilen kodu 30 Temmuz'a kadar kullanmalısınız)
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Aralık 2020
Deneme
Son erişim tarihi: 30 Kasım 2020
Building Types Online okul, kütüphane, müze, hastane, konut, ofis ve endüstriyel binalar gibi farklı yapı çeşitlerini inceleyen ve içerisinde 6000 mimarı çizim, 2500 fotoğraf, 1200'den fazla örnek vaka çalışması ve 160'dan fazla konu bazlı makale içeren bir kaynaktır.
Deneme
Son erişim tarihi : 20 Kasım 2020
Deneme
Son erişim tarihi : 30 Kasım 2020
Deneme
Enago Learn - Araştırmacı Becerilerinizi Geliştirin
"Yayıncılık Uzmanları"nın yardımı ile zamanınızı optimize edin
Enago Learn (www.enago.com/learn) hükümetleri, akademik kurumları, araştırmacıları,
yayınlanan araştırma çıktılarının miktarı ve kalitesinde büyümeyi teşvik etmek için geliştirilmiş
kapsamlı bir çevrimiçi yazar eğitim programıdır.
Enago Learn'ün Temel Özellikleri
Enago Learn sizlere yayıncılıktaki en iyi uygulamaları, süreçleri ve eğilimleri ele alan 15'ten fazla
kurs içeren yapılandırılmış bir program sunar..
➢ 20 yıldan fazla eğitmen deneyimi
➢ Yayıncılık uzmanlarına erişim ve Soru-Cevap
➢ Kurs bitiminde sertifika
➢ Esnek, kendi hızınızda ve değerlendirilmiş kurslar
➢ Enago Learn için altyapıdan bağımsız kurulum
➢ Her derste ilerleme gösteren öğrenciler için kişiselleştirilmiş gösterge tablosu
Enago Learn kursuna kaydolmak için aşağıdaki adımları izleyin:
Adım 1: Tarayıcınızda https://enago-academy.thinkific.com/bundles/enago-learn-special-
edition-courses adresini açın.
Adım 2: ‘Enroll Now’ a tıklayın e-posta kimliği ve şifre ile oturum açın.
Adım 3: “Have a Coupon?” a tıklayın.
Adım 4: enagolearn100 kupon kodunu girin ve ‘Enroll Now’a tıklayın.
Bu kuponun bir son kullanma tarihi yoktur ve aşağıdaki kurslar için sınırsız kullanıcı tarafından
erişilebilir -
1. How to Write an Effective Research Paper (Advance course with 8videos)
2. How to Submit a Journal Article and Get it Published (Advance course with 6videos)
Deneme
Son erişim tarihi : 10 Ekim 2020
Deneme
eOsmanlıca dünya üzerinde dil eğitim hizmeti sağlayan uygulamalar incelenerek hazırlanan "şıklı ve gördüğünü yaz" tarzında testlerin olduğu oyun tadında Osmanlıca dil eğitim ve uygulamasıdır. eOsmanlıca dersleri öğrencilere kişisel geri bildirim ve alıştırmalar sunarak, onları sınıftaki eğitimlerinden en iyi şekilde yararlanmaya hazırlıyor. Gösterge panomuz sayesinde öğretmenler tüm öğrencilerini artık tek bir yerden izleyebiliyorlar.

eOsmanlıca Uygulaması ile;

Kişiye Özel Eğitim; eOsmanlıca için hazırlanmış olan derslerin her biri temel seviyeden başlayıp ileri seviyelere kadar gitmektedir. Kullanıcı kendi seviyesini tespit ederek ileri seviyedeki derslerin kilitlerini açabilir. Unutulmaması gereken asıl konu ise eğer öğrendiğiniz derse hakim değilseniz bir sonraki dersin kilidi asla açılmayacaktır.
Özel İçerikli Kurslar; eOsmanlıca için özel olarak hazırladığımız derslerle 1000 kadar kelime, 85 ders konusu ile 900'ün üzerinde cümle öğretmekteyiz. Bunun yanı sıra yazı çeşitlerinden matbu eserlerde kullanılan nesih hattını, arşiv belgelerinde kullanılan rika hattı için kurslar hazırlamaktayız. Size uygun kursu seçerek eğitiminize en hızlı şekilde başlayabilirsiniz.
Sertifika Sahibi Olun; eOsmanlıca ile Osmanlı Türkçesine ve yazı çeşitlerine olan hakimiyetinizi derecelendirin. A1 seviyesinden başlayarak C2 seviyesine kadar hazırlanmış testlere doğru cevaplar vererek ücretsiz eOsmanlıca Dil Sertifikasına sahip olun. İsminize özel olarak düzenlediğimiz sertifikanın isterseniz çıktısını alabilirsiniz.
Akademik Ek Kaynaklar; Akademik alanda çalışma yapan akademisyenler için İmla Klavuzu ile Türkçeden Osmanlıca Online Çeviri programını geliştirdik. Aynı zamanda Çeviri sekmesinde kullanıcılar kategorilerine göre eklediğiniz metinlerin çevirilerini yaparak kendi gelişimine katkı sağladığı gibi çevrilmesini istediğiniz metnin tercümesine de ücretsiz ulaşabilirsiniz.
Deneme
The Gale eBooks: Coronavirus & Global Pandemics Collection arastirmacilarin küresel virüsleri, salgın hastalıkları, ve bircok saglik konusunu daha iyi anlamalarına yardımcı olur.
Deneme
Güvenilir otoriteler tarafından özenle derlenen sağlık dergileri ile Gale Health and Wellness – CoronaVirüs, binlerce tam metin süreli yayına, referans çalışmalarına ve multimedya kaynaklarına erişim sunar. Her seviyedeki araştırmacılar için ideal olan bu kapsamlı koleksiyon, mevcut hastalık ve bozukluk bilgisinden alternatif tip uygulamalarına kadar sağlıkla ilgili tüm konularda yetkili bilgiler sunmaktadır. Corona ve diğer tür virüsler hakkında kapsamlı araştıramaları inceleyebileceğiniz, her gün güncellenen bir veritabanıdır.
Deneme
Yüzbinlerce konu başlığı için birincil ve ikincil kaynakların bir arada olduğu, öğrenmeye yönelik bir veritabanıdır. Gale In Context: Global Issues küresel farkındalığı destekler ve öğrencilerin modern dünyanın en önemli meselelerini eleştirel olarak analiz etmelerini ve anlamalarını sağlayan küresel bir bakış açısı sunar.
Deneme
Gale In Context: Science günümüzün en önemli yüzlerce bilim konusu hakkında bağlamsal bilgi sağlar ve sanal bilim öğretimini destekler.
Deneme
Archives Unbound Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuş, her biri 5.000 ile 200.000 arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır.Ozellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve K Afrika hakkında diplomatik raporları sunmaktadır.

Academic OneFile + General OneFile + InfoTrac Newsstand Fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden hızlı bir şekilde gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur. 28.000 dergide 80.000.000 makale, haber, videoyu erişiminize sunmaktadır.

Gale Virtual Reference Library e-book Tüm disiplinlerde ihtiyaclariniz karsilacak 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Oğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Turkce arayuz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atif araclari ve daha bircok ozelligi ile kullanici dostu kitap platformudur.

Gale Literary Sources 8 farklı edebiyat veritabanı 1,5 milyondan fazla elestiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalarınıza destek sağlayacak veritabanları serisidir.
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Aralık 2020
Deneme
Son erişim tarihi : 28 Ekim 2020

HeinOnline's Academic Core Package (Turkey) siyasi kalkınma ve dünya çapında hükümet ve hukuk sistemlerinin oluşturulmasının tarihi hakkında 300 yıldan fazla bilgiye erişim sağlamaktadır. Dahil edilen birçok veritabanı arasında, HeinOnline'ın dergi koleksiyonu, çeşitli konu alanlarıyla ilgili ve çoğunlukla tam kapsamlı olarak başlangıçtan günümüze 2.800'den fazla süreli yayın içerir .HeinOnline's Academic Core Package (Turkey) paketinde yer alan koleksiyonlar aşağıda listelenmiştir:Law Journal Library
Manual of Patent Examining Procedure (MPEP)
Canada Supreme Court Reports
Pentagon Papers
Code of Federal Regulations
Revised Statutes of Canada
Criminal Justice & Criminology
Statutes of the Realm
Criminal Justice Journals
Trends in Law Library Management and Technology
Early American Case Law
U.S. Code
English Reports
U.S. Federal Legislative History Library
European Centre for Minority Issues
U.S. Presidential Impeachment Library
Fastcase Basic
U.S. Presidential Library
Federal Register Library
U.S. Statutes at Large
Foreign & International Law Resources Database
U.S. Supreme Court Library
Foreign Relations of the United States (FRUS)
U.S. Treaties and Agreements Library
Harvard Research in International Law
United Nations Law Collection
Index to Foreign Legal Periodicals (IFLP)
Women and the Law (Peggy)
International Law Association Reports
World Constitutions Illustrated
Legal Classics
Deneme
Son erişim tarihi : 13 Kasım 2020
Films on Demand içinde bulunan 165,545 segementten oluşan 29 bine yakın videoyu sınırsız bir şekilde size sunar.
Deneme
Son erişim tarihi : 13 Kasım 2020
Health Reference Center altında bulunan kitap ve dergilerden toplam 588,727 makaleye erişim sağlar. Vücut sistemleri, güncel sağlık sorunları, önemli hastalıklar ve koşullar, tedaviler ve prosedürlerin yanı sıra sağlık ve beslenme konularında kapsamlı bir içerik sağlar.
Deneme
Son erişim tarihi : 13 Kasım 2020
World News Digest, 1940’tan itibaren tarihi içeriklerle birlikte dünyaya dair güncel olayları öne çıkarır; kapsamlı tarihsel video çekimlerine kolay erişim sağlar. Ayrıca NewsEdge aracılığıyla, çoğu uluslararası kaynaklardan gelen güncel gazete başyazılarını içeren haber bülteni de sunmaktadır. Kullancılar ülke, önemli kişi ve konulara göre taramalarını kolayca yaparak diledikleri içeriğe anında erişebilmekteler.
Deneme
Son erişim tarihi : 13 Kasım 2020
Writer’s Reference Center: Writer's Reference Center, kullanıcılara etkili bir şekilde makale yazmak ve araştırma yapmak için gerekli tüm araçları tek noktadan elverişli bir şekilde sağlar. Yazma ve dilbilgisi mekaniğinden stil ve araştırmaya kadar, bu vazgeçilmez kaynak, kaliteli yazı yazmanın temellerini kapsamlı bir şekilde sunar ve iyi bir makale yazmak için bir kılavuz sağlar.
Deneme
Son erişim tarihi: 30 Kasım 2020
Dünya çapında 165.000’den fazla üyeye sahip olan ve 150’den fazla ülkede hizmet veren The Institution of Engineering and Technology (IET) tarafından oluşturulan bibliyografik veri tabanı Inspec, fizik, elektrik- elektronik mühendisliği, iletişim, kontrol mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, bilgi teknolojileri, üretim hattı, üretim sistemleri ve makine mühendisliği gibi çeşitli mühendislik alanlarında dünya çapında yayımlanmış bilimsel ve teknik belgelere ait özet ve indeks bilgisi sağlayan temel danışma kaynağıdır. Alanında otorite bir indeks olan Inspec, 68’den fazla ülkeden sağlanan hem İngilizce hem de İngilizce olmayan kaynaklarla küresel çapta birçok hakemli materyale erişim sağlamaktadır.
Deneme
Türk Tarih, Edebiyat, Kültür ve Sanat Makaleleri Veri Tabanı başta akademik dergiler olmak üzere, çeşitli yayınevi ve kurumlar tarafından basılan ilmî yayımlarda yer alan makaleler ile sempozyum ve kongrelerde sunulan tebliğleri kapsamaktadır.
Veri tabanında hâlihazırda 77.883 bibliyografik künye yer almakta olup dijital izni alınan 50.000 makalenin tam metin PDF’leri yer almaktadır
Deneme
Son erişim tarihi: 30 Kasım 2020

JoVE dünyada Etki Faktörü değerine (1.2) sahip olan tek video veri tabanıdır. An itibariyle, JoVE içerisinde 10.000’den fazla video makale mevcut olup her ay 150 yeni video eklenmektedir. Günlük olarak güncellenen JoVE içeriğindeki video makaleler, PubMed/Medline, ChemAbstracts, SciFinder ve Scopus gibi otorite kaynaklar tarafından indekslenmekte; Nature, Cell, PNAS ve PLoS gibi bilimsel çalışmalara yön veren yayınlarda atıf gösterilmektedir. İçeriklerin görsel – işitsel olarak kullanıcıya sunulması, yazılı metind tlanabilecek noktaların daha iyi ve daha kolay anlaşılabilmesine olanak tanımakta ve kullanıcılara vakit kazandırmaktadır.
Jstor Dergileri
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Aralık 2020

Annals of Nutrition & Metabolism https://www.jstor.org/journal/annanutrmeta
Asia Pacific Journal of Public Health https://www.jstor.org/journal/asiapacipublheal
European Addiction Research https://www.jstor.org/journal/euroaddirese
Food and Drug Law Journal https://www.jstor.org/journal/fooddruglawj
Generations: Journal of the American Society on Aging https://www.jstor.org/journal/genethejamersoci
Gesundheits- und Sozialpolitik https://www.jstor.org/journal/gesusozi
Harvard Public Health Review https://www.jstor.org/journal/harvpublhealrevi
Health https://www.jstor.org/journal/health
Health Education & Behavior https://www.jstor.org/journal/healeducbeha
Health Promotion Practice https://www.jstor.org/journal/healpromprac
Human Development https://www.jstor.org/journal/humandevelopment
Human Heredity https://www.jstor.org/journal/humanheredity
Inside CMS https://www.jstor.org/journal/insidecms
Inside EPA's Clean Air Report https://www.jstor.org/journal/cleaairrepo
Inside
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Aralık 2020
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Aralık 2020
Deneme
Son erişim tarihi: 15 Kasım 2020
Amerikan Eczacılar Derneği ( American Pharmacists Association -APhA) tarafından oluşturulmuş, hem akademik hem de sahadaki uygulamaları güncel olarak kullanıcılara sunan Eczacılık veritabanıdır. Veritabanıiçeriğinde: 50’den fazla e-kitap ve referans kaynak, öğrenciler ve eğitmenler için hazırlanmış “aktif öğrenme” modülleri/ testler, farmakoterapi modülleri (ilaç veritabanı, vakkalar, sunumları, NAPLEX hazırlık modülü ve Hocalarımız (eğitmenler) için hazırlanmış eğitim modülü bulunmaktadır. Kişisel hesap açan kullanıcılar içerikteki öz değerlendirmeleri yapabilmektedirler.
Deneme
Diğer veritabanlarını ve koleksiyonlarını tamamlamak üzere tasarlanan bu
multidisipliner veritabanı, tümü açık erişim veya lisanssız olan bir dizi farklı
kaynaktan halka açık içerik için tam metne bağlantılar sunar. ArXiv gibi ana konu
depolarından ve ayrıca açık erişim dergilerinden gelen içeriği içerir. İçerik, dergi
makaleleri, ön baskılar, kitaplar, konferans raporları ve raporları içerir. Içerikte
3.500 den fazla bilimsel dergi den 4.500.000 dan fazla tam metin makale yer
almaktadır.
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Aralık 2020
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Aralık 2020
Deneme
Son erişim tarihi : 28 Ekim 2020
Cochrane Library kanıta dayalı araştırmaları içeren tıp alanındaki veritabanlarından oluşmaktadır. Sağlık hizmetlerinde yapılmış tedavi ve müdahalelerde kanıtlanmış araştırmaları, metodolojik ve tanısal testlerin de yer aldığı güncel bilgileri ve kaynaklara dayalı veri tabanlarını tek bir çatıda toplayan çevrimiçi bir kütüphanedir. Hasta değerleri ve klinik uzmanlıkla ilgili araştırma kanıtlarını, sağlık hizmetleri ve girişimlerinin etkinliği üzerine yapılan uluslararası araştırmaları bir araya getirir. 130 ülkeden alanında lider ve saygıdeğer 37.000 araştırmacının klinik deneyleri, metodları, teknolojileri ve ekonomik değerlendirmelerini içeren Cochrane Library'de;1.5 milyondan fazla deneyler (trials) veri kaydı
8000'den fazla Cochrane sistematik incelemesi
2.400'ten fazla Protokol
120'den Cochrane Editoryal bilgiler, bulunmaktadır
26 özel konu koleksiyonu
300.000'den fazla Epistemonikos Sistematik İncelemesi
2000'den fazla Clinical Answers- Klinik soru ve cevap
Cochrane Library'den sağlıkla ilgili kararlar alırken güvenilir bilgiler kullanmak isteyen herkes yararlanabilir.

Cochrane Library Veritabanları:

- Cochrane Database of Systematic Reviews (CDSR)

- Cochrane Central Register of Controlled Trials (CENTRAL)

- Cochrane Methodology Register (CMR)

- About The Cochrane Collaboration

- Cochrane Clinical Answers (CCA)
Deneme
Son erişim tarihi: 30 Kasım 2020
Web of Science Core koleksiyonu kapsamında 2015 ve sonrasına erişiminiz bulunan, The Emerging Sources Citation Index (ESCI) bölgesel öneme sahip olan ancak yayınlanmış dergilerin çoğunda bulunmayan araştırma alanları arasında en kapsamlı keşfi sunması sayesinde, mevcut Web of Science içeriğini derinleştirir. EKUAL kapsamında sunulmayan 2005-2014 aralığı 10 yıllık arşive ise açmış olduğumuz deneme erişimi ile erişebilirsiniz.
Deneme
Son erişim tarihi: 20 Aralık 2020
Bir defaya mahsus olarak Register kısmını secerek ........................@marmara.edu.tr email bilgileriniz ile Test Hesabınıza uygun kullanıcı sifrenizi almak icin kayıt olmalısınız.
Özellikle Malzeme ve Metalurji fakultesi yanından Makine mühendisligi gibi Teknik konularda malzeme mekanik ve fiziksel ozelliklerine ihtiyac duyulan her alanda kullanılabilir.

Makina, Otomotiv, Aerospace, Enerji, kaynak müh, Analiz, Döküm, enstitü ve akademiler için eşsiz bir kaynaktır.
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Aralık 2020
Loading...
Loading...
title
Loading...

MU Kütüphaneleri ANKOS Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri COAR Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri KITS Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri TOKAT Üyesidir