Skip to main content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

A-Z veri tabanı listesi

Araştırmanız için en uygun kütüphane veri tabanını bulun.

Loading...

Yeni/deneme veri tabanı

Loading...
Deneme
Son erişim tarihi: 12 Mart 2021
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Ocak 2021
Dergiler:1.Pediatrics Konusunda en yüksek sınıflandırmaya sahip bir pediatri dergisidir. Pediatrics’in etki faktörü5.417' dir.Aylık dergide konu uzmanları tarafından gözden geçirilmiş özgün araştırmalar, eleştiriler, yorumlar,AAP PolitikaBildirimleri, uygulama kılavuz ilkeleri ve özel ekler yayınlanmaktadır.
2.Pediatrics in Review Günlük olarak uygulamada görülen kapsamlı araştırmaları nedeni ile klinisyenler,hastabakıcılar ve eğitimciler tarafından takip edilmektedir. Şüphe Endeksi, Temel Konular ve Uzman Görüşlerigibi popülerözellikler içermektedir.
3.NeoReviews Sadece elektronik yayın olarak mevcut olan bu dergi, perinatolojistleri ve neonatolojistlerihedeflemektedir. Derginin yorumları neonatoloji alanında en son gelişmeleri kapsamaktadır. Derginin olağanköşeyazıları uluslararası ve tarihi bakış açılarını ve ayrıca Visual Diagnosis (Görsel Tanı) ile Strip of the Month(Ayın Parçası) gibietkileşimli özellikleri içermektedir.
4.AAP Grand Rounds 100’den fazla genel ve özel tıp dergisinden alınmış bulunan makalelerin kanıta dayalıözetlerini aktarır. Bu derginin yayın kurulu üyeleri, 50’den fazla pediatrik alt uzmanlık dalını temsil etmekteolup,yayınlarıneleştirisini yapmakta ve bulguların daha iyi yorumlanabilmesine yardımcı olmak üzere araçlarteminetmektedirler.
5.AAP News Üyeler için yayınlanan resmi haber dergisidir. Hem klinik hem de uygulama yönetim bilgileri,ürün geriçağırımları ile ilgili haberler ve ilaç uyarıları ve klinisyenlerin kendi alanlarında bilgilerini güncel tutabilmeleri için gerekliolabilecek türde bilgileri kapsar.
6.Hospital Pediatrics Pediatri hastaneleriyle ilgili ilk bilimsel dergi olan Hospital Pediatrics hasta bakımı,eğitim,araştırma ve yönetim konularında çığır açan özgün araştırmalar ve kanıta dayalı bilgiler sunar.
E-Kitaplar
AAP'nin her yıl 20'den fazla içeriğin eklendiği e-kitap koleksiyonuyla pediatri alanında 250'den fazla kaynağa da erişim sağlayabilirsiniz.
Yeni
Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM) sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma yöntemler hakkında araştırmacılara yönelik online eğitim, yüz yüze eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuş akademik bir eğitim platformudur. Bu doğrultuda yüksek lisans, doktora öğrencilerine, doktora sonrası araştırmacılara, akademisyenlere, kamu kurum ve kuruluşlarındaki uzmanlara bilimsel araştırma yöntemlerini ve bilimsel araştırma sürecinde kullanılan bilgisayar yazılımlarını ayrıntılı bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır.

Personel ve öğrenciler sisteme üye ol kısmından sadece kurumsal mail adresleriyle üye olabileceklerdir. Mail uzantısı @marun.edu.tr ve @marmara.edu.tr olmalıdır. Üye olduktan sonra mail adreslerine bir doğrulama kodu gelecek ve onayladıkları taktirde sorunsuz giriş yapmış olacaklar.
Deneme
Son erişim tarihi : 6 Şubat 2021
Bookcites Atıf Dizini Hakkında: Bookcites, Kolay arayüze ve birden fazla arama seçeneğine sahiptir. Sadece atıf değil bașlık ve yazarda da arama yapılabilmektedir. Kurumlara özel hazırlanmıș olan panelde kurumsal atıf sayısı, okuma ve indirme sayıları gibi gelișmiș istatistikler detaylı olarak sunulmaktadır.Bookcites'da;

* 300 + yayınevi bulunmaktadır.

* 25.000 + Yayınevi kitabı bulunmaktadır.

* 500 + Tam metin bildiri kitabı bulunmaktadır.

* 30.000 + Tam metin bildirisi bulunmaktadır.

* 1.8 Milyon + atıf bulunmaktadır.

* yayınevi , kitap ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır.Hangi özellikler mevcuttur?Bookcites Atıf Dizini, en basit arayüzü hedefleyerek kullanıcıların atıflarını bulmasına olanak sağlayacak yardımcı araçlar sunmaktadır:

* Arama sonuçlarında yıllara göre sıralama seçeneği mevcuttur.

* Her makale için yazar, yayınevi, yıl gibi bilgiler arama sonucundan kitaba tıklanarak erişilebilir, kaynakçaları indirilebilir.

* Bulunan sonuçlar kolayca yazdırılabilir, yazdırma öncesi düzenlenebilir.

* Kurumsal kullanım sayısı ve kitap indirme sayıları istatistik raporu olarak kuruma sunulur.

* https://bookcites.com/ mobil cihaz uyumlu bir hizmettir.

* Kurum dışı erişim olanakları sağlanmaktadır.
Yeni
Arama kısmından Book Part seçip arama yaptığınız zaman bu kitaplara ulaşabilirsiniz.
Deneme
Son erişim tarihi : 10 Ekim 2020
Deneme
Güvenilir otoriteler tarafından özenle derlenen sağlık dergileri ile Gale Health and Wellness – CoronaVirüs, binlerce tam metin süreli yayına, referans çalışmalarına ve multimedya kaynaklarına erişim sunar. Her seviyedeki araştırmacılar için ideal olan bu kapsamlı koleksiyon, mevcut hastalık ve bozukluk bilgisinden alternatif tip uygulamalarına kadar sağlıkla ilgili tüm konularda yetkili bilgiler sunmaktadır. Corona ve diğer tür virüsler hakkında kapsamlı araştıramaları inceleyebileceğiniz, her gün güncellenen bir veritabanıdır.
Deneme
Yüzbinlerce konu başlığı için birincil ve ikincil kaynakların bir arada olduğu, öğrenmeye yönelik bir veritabanıdır. Gale In Context: Global Issues küresel farkındalığı destekler ve öğrencilerin modern dünyanın en önemli meselelerini eleştirel olarak analiz etmelerini ve anlamalarını sağlayan küresel bir bakış açısı sunar.
Deneme
Gale In Context: Science günümüzün en önemli yüzlerce bilim konusu hakkında bağlamsal bilgi sağlar ve sanal bilim öğretimini destekler.
Deneme
Türk Tarih, Edebiyat, Kültür ve Sanat Makaleleri Veri Tabanı başta akademik dergiler olmak üzere, çeşitli yayınevi ve kurumlar tarafından basılan ilmî yayımlarda yer alan makaleler ile sempozyum ve kongrelerde sunulan tebliğleri kapsamaktadır.
Veri tabanında hâlihazırda 77.883 bibliyografik künye yer almakta olup dijital izni alınan 50.000 makalenin tam metin PDF’leri yer almaktadır
Deneme
Son erişim tarihi : 4 Şubat 2021
Organik, inorganik kimya ve ilgili disiplinlerdeki bilimadamlari icin web tabanli cozumler sunmaktadir; CrossFire Belstein, Gmelin ve Patent Chemistry veritabanlarinin birlestirilmis icerigine dayanir. Veri tabani ile madde ve reaksiyon dosyalarina, tekli ve coklu adim reaksiyonlarina ulasilabilmektedir. 23 milyondan fazla reaksiyon, 19 milyondan fazla madde bilgisi, dergi makaleleri ve patent kayitlarindan gelen toplamda 500 milyon veri mevcuttur.
Deneme
Son erişim tarihi: 27 Ocak 2021
Deneme
Son erişim tarihi : 5 Mart 2021
University of Toronto Press, Kuzey Amerika'nın en prestijli üniversiteleri arasında yer alan University of Toronto'nun yayınevidir. 1901 yılında kurulmuş olup, kuruluşundan bu yana 6,500'den fazla kitap ve 40'tan fazla süreli yayını bilim dünyasına ve okurlara sunmuştur. Yayınlarının tümü, her yıl çok prestijli ödülleri almaktadır. Dergileri akademik yayıncılık açısından özellikle Sosyal Bilimler, Beşeri Bilimler ve Sağlık Bilimleri alanında son yılların en çok okunan ve atıflanan dergileri arasındadır. Deneme erişimi kapsamında 40'tan fazla dergisini tam metin erişim olacak biçimde okuyuculara sunmaktadır. 2 ay süreyle bu dergilere erişebilirsiniz.
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Ocak 2021

Kayıt işlemi: ( İlk kayıt için UpToDate'e kurum internet ağından girilmesi gerekmektedir. Kurum internet ağından girildiğinde herhangi bir e-posta adresi ile kayıt oluşturabilirsiniz.)
1. UpToDate’e giriniz www.uptodate.com/online
2. Ana sayfanın üstünde yer alan Log-in/Register sekmesine tıklayınız.
3. UpToDate kayıt sayfası üzerinde kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturunuz.
4. Kayıt işleminiz bittikten sonra UpToDate Mobil Aplikasyonun nasıl yüklendiği bilgisini içermekte olan bir onay maili e-posta adresinize gönderilecektir.
Kişisel hesabınıza 180 günde bir kez kurum bilgisayarlarından www.uptodate.com/online adresi uzerinden Log In/Giriş yapmak gerekmektedir. Yapılan her girişden sonra erişim süresi otomatik olarak 180 gün uzamaktadır.
UpToDate aplikasyonunu mobil cihazlariniza indirerek kullanabilirsiniz.
iPhone/iPad mobil cihazlarına aplikasyon indirmek için App Store ‘a girip “UpToDate” yazarak taratınız.
Android tabanlı mobil cihazlar için Google Play Store’a girip “UpToDate” yazarak taratınız.
Loading...
Loading...
title
Loading...

MU Kütüphaneleri ANKOS Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri COAR Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri KITS Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri TOKAT Üyesidir