Skip to main content

A-Z veri tabanı listesi

Araştırmanız için en uygun kütüphane veri tabanını bulun.

Loading...

Yeni/deneme veri tabanı

Loading...
Deneme
Son Erişim Tarihi : 24 Nisan 2020
Deneme
Son Erişim Tarihi : 24 Nisan 2020
Deneme
Son Erişim Tarihi : 24 Nisan 2020
Deneme
Annual Reviews (AR), COVİD-19 salgını sebebiyle uzaktan çalışan ve okuyan öğrencilere ve araştırmacılara yardımcı olmak adına 30 Nisan 2020 Perşembe gününe kadar dergilerini ücretsiz erişime açmıştır.
Deneme
BMJ, hayatına 170 yılı aşkın süre önce tıbbi bir dergi olarak başlamış ve dünya çapında bir kitleye ulaşarak bir dünya markası
olmuştur. BMJ, en gelişmiş akademik araştırmaları yayınlayarak, profesyonel gelişim çözümleri sunarak ve klinik karar destek araçları oluşturarak, sağlık kuruluşlarının ve klinisyenlerin günümüzün en kritik sağlık sorunlarını çözmesine yardımcı olur.
Deneme
Deneme
Son erişim tarihi: 12 Mayıs 2020
Conference Reports: Alergy, Cardiology (ACC, ESC), Dermatology (AAD, EADV) , Gastroenterology (ECCO, UEC), Hematology(EHA, ASH), Neurology(AAN, EAN), Öncology(ASCO, EAU), Pneumology (ATS, ERS), Rheumatology(EULAR, ACR) ve Üroloji (EAU) dallarında Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'daki en son kongrelere katılarak kongredeki önemli akademik sunumları ve makaleleri özetler ve raporlar. Böylece araştırmacıların dallarındaki son gelişmeler ve göze çarpan önemli güncel makaleler hakkında bilgilenmelerini sağlar. 15 in üzerinde Uluslararası Kongre'nin gerçekleşmesinin hemen sonrasında, kongrenin önemli makale ve sunumlarını kampüsteki araştırmacılara ozetler halinde getirir.

Konferans Raporlarını pdf formatında download edebilirsiniz.
Deneme
Son Erişim Tarihi : 31 Mart 2020


e-YDS veritabanı e-YDS/YDS, YÖKDİL, TIPDİL, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarına hazırlık amacıyla oluşturulmuş bir veritabanıdır. Mobil ve web platformlarında kullanılabilir.
Kayıt olmak için:
• https://eyds.tumeraltas.com.tr adresine girerek “Kayıt” oluşturup veritabanına hemen erişim sağlayabilirsiniz. Kayıt esnasında gereken “Kurum Kodu” alanına “marmara” girebilirsiniz.

e-YDS Veritabanı İçeriği:
• (e) YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 4500 adet KPDS, ÜDS (sağlık, sosyal, fen) soruları ve her bir sorunun video çözümü.
• PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler
• IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
• TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
• Dinleyerek Kelime: 3600 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.
• Cümle Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri.
• Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış 7 adet strateji videosu ve 91 adet metin çevirisi.
• Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik.
• Toplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik.
Deneme
Son erişim tarihi: 30 Haziran 2020
Emerald Emerging Markets Case Studies – EEMCS (Vaka çalışmaları), işletme ve yönetim bilimlerinde öğrencilerin olayları öngörebilme becerisini, analiz yeteneğini ve karar alma sürecini geliştirmesi açısından tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Gerçek olaylara dayanan çalışmalar sırasında öğrenciler aktif rol alarak olayı kavrama ve karşılaştıkları sorunları çözme ile ilgili becerilerini geliştirirler. 800'den fazla vaka çalışması sunulmaktadır, koleksiyona bu yıl 140 yeni vaka çalışması eklenecektir. İçerik olarak daha çok gelişmekte olan ekonomilere odaklanmaktadır. Tamamı hakem görüşünden geçmiş ve sınıf ortamında test edilmiştir ve Emerald'ın kendi yayınlarıdır.
Deneme
eOsmanlıca dünya üzerinde dil eğitim hizmeti sağlayan uygulamalar incelenerek hazırlanan "şıklı ve gördüğünü yaz" tarzında testlerin olduğu oyun tadında Osmanlıca dil eğitim ve uygulamasıdır. eOsmanlıca dersleri öğrencilere kişisel geri bildirim ve alıştırmalar sunarak, onları sınıftaki eğitimlerinden en iyi şekilde yararlanmaya hazırlıyor. Gösterge panomuz sayesinde öğretmenler tüm öğrencilerini artık tek bir yerden izleyebiliyorlar.

eOsmanlıca Uygulaması ile;

Kişiye Özel Eğitim; eOsmanlıca için hazırlanmış olan derslerin her biri temel seviyeden başlayıp ileri seviyelere kadar gitmektedir. Kullanıcı kendi seviyesini tespit ederek ileri seviyedeki derslerin kilitlerini açabilir. Unutulmaması gereken asıl konu ise eğer öğrendiğiniz derse hakim değilseniz bir sonraki dersin kilidi asla açılmayacaktır.
Özel İçerikli Kurslar; eOsmanlıca için özel olarak hazırladığımız derslerle 1000 kadar kelime, 85 ders konusu ile 900'ün üzerinde cümle öğretmekteyiz. Bunun yanı sıra yazı çeşitlerinden matbu eserlerde kullanılan nesih hattını, arşiv belgelerinde kullanılan rika hattı için kurslar hazırlamaktayız. Size uygun kursu seçerek eğitiminize en hızlı şekilde başlayabilirsiniz.
Sertifika Sahibi Olun; eOsmanlıca ile Osmanlı Türkçesine ve yazı çeşitlerine olan hakimiyetinizi derecelendirin. A1 seviyesinden başlayarak C2 seviyesine kadar hazırlanmış testlere doğru cevaplar vererek ücretsiz eOsmanlıca Dil Sertifikasına sahip olun. İsminize özel olarak düzenlediğimiz sertifikanın isterseniz çıktısını alabilirsiniz.
Akademik Ek Kaynaklar; Akademik alanda çalışma yapan akademisyenler için İmla Klavuzu ile Türkçeden Osmanlıca Online Çeviri programını geliştirdik. Aynı zamanda Çeviri sekmesinde kullanıcılar kategorilerine göre eklediğiniz metinlerin çevirilerini yaparak kendi gelişimine katkı sağladığı gibi çevrilmesini istediğiniz metnin tercümesine de ücretsiz ulaşabilirsiniz.
Deneme
The Gale eBooks: Coronavirus & Global Pandemics Collection arastirmacilarin küresel virüsleri, salgın hastalıkları, ve bircok saglik konusunu daha iyi anlamalarına yardımcı olur.
Deneme
Güvenilir otoriteler tarafından özenle derlenen sağlık dergileri ile Gale Health and Wellness – CoronaVirüs, binlerce tam metin süreli yayına, referans çalışmalarına ve multimedya kaynaklarına erişim sunar. Her seviyedeki araştırmacılar için ideal olan bu kapsamlı koleksiyon, mevcut hastalık ve bozukluk bilgisinden alternatif tip uygulamalarına kadar sağlıkla ilgili tüm konularda yetkili bilgiler sunmaktadır. Corona ve diğer tür virüsler hakkında kapsamlı araştıramaları inceleyebileceğiniz, her gün güncellenen bir veritabanıdır.
Deneme
Yüzbinlerce konu başlığı için birincil ve ikincil kaynakların bir arada olduğu, öğrenmeye yönelik bir veritabanıdır. Gale In Context: Global Issues küresel farkındalığı destekler ve öğrencilerin modern dünyanın en önemli meselelerini eleştirel olarak analiz etmelerini ve anlamalarını sağlayan küresel bir bakış açısı sunar.
Deneme
Gale In Context: Science günümüzün en önemli yüzlerce bilim konusu hakkında bağlamsal bilgi sağlar ve sanal bilim öğretimini destekler.
Deneme
Türk Tarih, Edebiyat, Kültür ve Sanat Makaleleri Veri Tabanı başta akademik dergiler olmak üzere, çeşitli yayınevi ve kurumlar tarafından basılan ilmî yayımlarda yer alan makaleler ile sempozyum ve kongrelerde sunulan tebliğleri kapsamaktadır.
Veri tabanında hâlihazırda 77.883 bibliyografik künye yer almakta olup dijital izni alınan 50.000 makalenin tam metin PDF’leri yer almaktadır
Deneme
Son erişim tarihi: 30 Haziran 2020
Deneme
Son erişim tarihi 30 Haziran 2020
Deneme
Son erişim tarihi : 30 Haziran 2020
Deneme
Son Erişim Tarihi : 30 Haziran 2020
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Temmuz 2020
Diğer veritabanlarını ve koleksiyonlarını tamamlamak üzere tasarlanan bu
multidisipliner veritabanı, tümü açık erişim veya lisanssız olan bir dizi farklı
kaynaktan halka açık içerik için tam metne bağlantılar sunar. ArXiv gibi ana konu
depolarından ve ayrıca açık erişim dergilerinden gelen içeriği içerir. İçerik, dergi
makaleleri, ön baskılar, kitaplar, konferans raporları ve raporları içerir. Içerikte
3.500 den fazla bilimsel dergi den 4.500.000 dan fazla tam metin makale yer
almaktadır.
Deneme
Bir defaya mahsus olarak Register kısmını secerek ........................@marmara.edu.tr email bilgileriniz ile Test Hesabınıza uygun kullanıcı sifrenizi almak icin kayıt olmalısınız.
Özellikle Malzeme ve Metalurji fakultesi yanından Makine mühendisligi gibi Teknik konularda malzeme mekanik ve fiziksel ozelliklerine ihtiyac duyulan her alanda kullanılabilir.

Makina, Otomotiv, Aerospace, Enerji, kaynak müh, Analiz, Döküm, enstitü ve akademiler için eşsiz bir kaynaktır.
Deneme
Son erişim tarihi: 30 Haziran 2020

World Scientific Press Dergileri
• Imperial College Press dergilerini de içermektedir.

• Internet bağlantılı tüm bilgisayar ve mobil cihazlardan okuyabilme

• Tam metin arama, e-posta ile haber verme, referans gösterme ve uyarı özellikleri kullanılabilir.

• 24x7 sınırsız kullanıcı erişimi sunmaktadır.

• Kullanıcılar makaleleri PDF olarak indirip, saklayabilirler.

• Konulara göre koleksiyon seçenekleri mevcuttur.
Loading...
Loading...
title
Loading...

MU Kütüphaneleri ANKOS Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri COAR Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri KITS Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri TOKAT Üyesidir