A-Z veri tabanı listesi

Araştırmanız için en uygun kütüphane veri tabanını bulun.

Loading...

Yeni/deneme veri tabanı

Loading...
The following databases are newly acquired or being evaluated for a future subscription.
ACARINDEX This link opens in a new window
Deneme
Son erişim tarihi : 15 Aralık 2023
Al Manhal ( Kitap+Dergi+Rapor+Tez) This link opens in a new window
Yeni
Almanhal, İslami İlimler/İlahiyat Fakülteriyle birlikte Arapça Öğretmenliği/Mütercim Tercümanlık bölümleri için temel bilgi kaynağıdır. Orta Doğu, Afrika ve Asya’nın en iyi yayıncılarından derlenmiş bilimsel içeriği, Arapça tam metin içinde detaylı arama yapmanızı sağlayan dünyadaki ilk ve tek veritabanıdır.İslam Çalışmalarının yanı sıra, Dil ve Edebiyat, İşletme ve Ekonomi, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Tarih, Hukuk, Eğitim Bilimleri, Sosyal Bilimler, Güzel Sanatlar, Psikoloji ve Felsefe ile İslami Finans disiplinlerinde e-kitaplar, e-dergiler, tezler ve araştırma raporları sunan, telif hakları güvence altına alınmış orijinal akademik araştırmaları, üniversite yayınlarını, bilim toplulukları ve araştırma kuruluşlarının çalışmalarını tek şemsiye altında toplayabilmiş tek koleksiyondur. Al Manhal veritabanı 19000’den fazla e-Kitap, 854 e-Dergi, 12267 rapor ve 9311 tez içermektedir.
AMA Manual of Style This link opens in a new window
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Aralık 2023
Yeni
Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM) sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma yöntemler hakkında araştırmacılara yönelik online eğitim, yüz yüze eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuş akademik bir eğitim platformudur. Bu doğrultuda yüksek lisans, doktora öğrencilerine, doktora sonrası araştırmacılara, akademisyenlere, kamu kurum ve kuruluşlarındaki uzmanlara bilimsel araştırma yöntemlerini ve bilimsel araştırma sürecinde kullanılan bilgisayar yazılımlarını ayrıntılı bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır.

Personel ve öğrenciler sisteme üye ol kısmından sadece kurumsal mail adresleriyle üye olabileceklerdir. Mail uzantısı @marun.edu.tr ve @marmara.edu.tr olmalıdır. Üye olduktan sonra mail adreslerine bir doğrulama kodu gelecek ve onayladıkları taktirde sorunsuz giriş yapmış olacaklar.
CAS SciFinder Discovery Platform This link opens in a new window
Deneme
Son erisim tarihi : 14 Aralık2023
Kayıt linki : Kayıt linki:
https://scifinder.cas.org/registration/index.html?corpKey=3F271C74X86F350ABX319D769E1BD24EAF8E

Marmara Üniversitesi Kullanıcıları Kullanıcıları CAS SciFinder Discovery Platform kullanımı için kayıt
linkinden kayıt olduktan sonra erişim linkinden SciFindern e erişebilirler; diğer modüllere (CAS
Analytical Methods ve CAS Formulus) bu arayüzden geçiş yapabilirler.

Linkteki formu doldurunuz, register’a tıklayınınız, bildirdiğiniz üniversite e-mail hesabınıza bir e-mail
düşecektir. E-maildeki linke en geç 48 saat içinde tıklayarak hesabınızı onaylatmış olmalısınız. Hemen
oluşturduğunuz hesabınızla https://scifinder-n.cas.org adresinden giriş yapınız.
Önemli Not: Kayıt formunu doldurma ve e-mail onaylama işlemi aynı bilgisayardan yapılmalıdır.

CAS SCIFINDER DISCOVERY PLATFORM hakkında özet bilgi:
SciFinder özellikle Fen Bilimleri ve Kimya ile ilgili bölümler; Biyoloji, Fizik, Eczacılık, Kimya Mühendisliği, Çevre
Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Polimer Mühendisliği, Malzeme ve Metalürji Mühendisliği, Farmakoloji,
Nanoteknoloji, Tekstil Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Ziraat
Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği vb. bölümlerin kullanabilecekleri önemli bir programdır.
CNKI - One belt One Road - English Books This link opens in a new window
Yeni
Derme; Çin'de yayımlanmış 'Yol ve Kuşak Projesi' hakkında İngilizce Kitaplardan oluşan satın alınmış 22 kitaptan oluşmaktadır.
Dar Almandumah AraBase This link opens in a new window
Yeni
Arap Dili bilimleri ve edebiyatında uzmanlaşmış ilk Arap veritabanıdır. Akademisyenler ve profesyoneller için birincil kaynak niteliğindedir. Veri tabanı, konferans ve seminerlerdeki araştırma çalışmalarına ek olarak, Arapça olarak yayınlanan hemen hemen tüm akademik Arapça bilimi, edebiyatı ve dilbilim dergilerini kapsamaktadır.
Dar Almandumah EcoLink This link opens in a new window
Yeni
Ekonomi ve İşletme Çalışmaları alanında araştırma kaynağıdır. Ekonomi ve İşletme alanlarında uzmanlaşmış ilk Arap veritabanıdır. Akademisyenler ve profesyoneller için birincil kaynak niteliğindedir. Ekonomi ve İşletme çalışmaları alanında yayımlanmış konferans ve seminer bildirilerinin yanında hemen hemen tüm Arapça akademik dergileri kapsamaktadır.
Dar Almandumah EduSearch This link opens in a new window
Yeni
Eğitim ve sosyal araştırmalarda tam metin içeriği ile başlıca kaynaktır. EduSearch, eğitim, öğrenim ve
diğer sosyal bilimler alanlarındaki profesyoneller ve araştırmacılar için muazzam bir portaldır. EduSearch bu dallarda yayımlanmış hemen hemen tüm Arapça dergileri ve konferans araştırmaları ile seminerleri kapsar.
Dar Almandumah HumanIndex This link opens in a new window
Yeni
Beşeri Bilimler alanındaki araştırmalar için önemli bir kaynaktır. Bu uzmanlaşmış ilk Arap veritabanı, akademisyenler ve profesyoneller için birincil kaynak olmuştur. Veritabanı, Beşeri Bilimlerde Arapça yayınlanan hemen hemen tüm akademik dergileri ve konferans bildirilerini kapsar.
Dar Almandumah IslamicInfo This link opens in a new window
Yeni
İslam ve Hukuk Çalışmaları alanında araştırma kaynağıdır. İslam ve Hukuk Çalışmaları’nda uzmanlaşmış ilk Arap veritabanıdır. Akademisyenler ve profesyoneller için birincil kaynak niteliğindedir. İslam ve Hukuk Çalışmaları alanında yayımlanmış konferans ve seminer bildirilerinin yanında hemen hemen tüm Arapça akademik dergileri kapsamaktadır.
Dar Almandumah Mandumah Dissertations This link opens in a new window
Yeni
Çeşitli akademik disiplinlerde Arap araştırmacı ve öğrenciler için ilk ve başlıca referans kaynağıdır. Arapça yüksek lisans tezlerini içeren en büyük veritabanıdır. Çeşitli Arap üniversitelerden 150.000’e yakın tez sunmaktadır. DARALMANDUMAH, 50.000’den fazla tam metin tezin telif hakkına sahiptir.
DeJure.ai This link opens in a new window
Yeni
Siteye girdiğinizde "Üniversite Mensubu Paket"'e tıkladıktan sonra üyelik ile ilgili istenen bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Sadece kurumsal epostanız ile kayıt olabilirsiniz (@marmara.edu.tr / @marun.edu.tr ) Girdiğiniz e-posta adresine gelen aktivasyon linkine tıklayarak doğrudan üyeliğinizi başlatmış olursunuz.

* dejure.ai’da yapılan arama sorgusu, kısa kavram aramalarından daha kompleks olarak gerçekleştirilmektedir.
* Karar dokümanında aradığınız unsurları dejure.ai yapay zekasına dilekçelerinizde açıkladığınız gibi açıklayabilirsiniz. Sizi anlayan yapay zekayı farkedeceksiniz. Örneğin; borçlu şirket ile istihkak iddia eden şirketin avukatlarının aynı olması durumuna ilişkin bir arama yapmak isterseniz,
* Klasik karar arama motorlarında, “istihkak iddiası” “avukatların aynı olması” “organik bağ” gibi kavramlar kullanmanız gerekmektedir.
* dejure.ai’ın yapay zeka teknolojisi ile çalışan arama motorunda yukarıda yer verdiğimiz söz öbeklerine ihtiyacınız kalmadan aklınızdaki uyuşmazlığı doğrudan yazabilirsiniz.
* dejure.ai’a aklınızdaki uyuşmazlıkları soru olarak arayabilirsiniz. dejure.ai, sorduğunuz soruları anlayarak size cevapların olduğu emsal kararları listeleyecektir.
* dejure.ai’a yazdığınız ya da okuduğunuz makalelerin bir bölümünü ya da tamamını yapıştırıp ilgili emsal kararlara ulaşabilirsiniz. Böylelikle davanızla ilgili olduğunu düşündüğünüz makalelere ek olarak emsal kararlara ulaşabilir ya da yazdığınız makalelere ilgili emsal kararları ekleyebilirsiniz.
e-osmanlıca : Online Eğitim Platformu This link opens in a new window
Yeni
Osmanlı Türkçesini en kolay ve en doğru tekniklerle öğretmeyi hedefleyen toplam 79 dersten oluşan bir eğitim platformudur. Bu platforma özel kurgulanan oyunlaştırılmış (doğru/yanlış, eşleştirme, şıklı ve gördüğünü yaz vb.) sistemle e-Osmanlıca, 7'den 70'e ilgili herkese hitap edecek ve öğretecek şekilde tasarlanmıştır.
İçeriğinde;
1. Başlangıçtan ileri seviyeye dek oyunlaştırılmış kişiye özel eğitim.
2. Seviye tespit sınavlarıyla Osmanlıca okuma becerinizi/düzeyinizi belirleme imkanı.
3. Üniversite müfredatına uygun 79 ders ve 1000'in üzerinde kelimeden oluşan eğitim seti.
4. 10 farklı tiple yüzlerce soru ile konu bilgisini ölçme ve değerlendirme.
5. Eğitim sonunda Kurs Bitirme Sertifikası alma imkanı.
Elsevier e-books This link opens in a new window
Yeni
Elsevier kitaplarının tamamına ulaşabilirsiniz.
Essential Science Indicators This link opens in a new window
Yeni
Essential Science Indicators; InCites platformunun bir parçası olan Essential Science Indicators, çalışma alanınızdaki etkili kişileri, kurumları, raporları, yayınları, ülkeleri ve hatta çalışmanızı etkileyebilecek gelişmekte olan diğer araştırma alanlarını tespit etmenize yardımcı olmaktadır. Dergi makale yayın sayısı ve atıf verisine dayanan bilimsel performans istatistikleri ve bilimsel trendler üzerinden 22 özel araştırma alanındaki en popüler bilim adamlarını, kurumları, ülkeleri ve dergileri sıralayın.
Hiperkitap This link opens in a new window
Yeni
Hiperlink tarafından geliştirilmiş olan Hiperkitap, bilgiye olan ihtiyacı hızlı, kolay ve ekonomik bir şekilde gidermek, bilgiye gereksinim duyan kurum/kuruluşlara, araştırmacılara ve okuyuculara en ileri teknolojilerle cevap vermek için tasarlanmıştır. Hiperkitap, dil ve edebiyat, tarih, felsefe, psikoloji, hukuk, bilgisayar, çevre, kişisel gelişim, mühendislik ve teknoloji, ekonomi ve finans, tıp, işletme gibi 28 ana konu başlığı altında 400 yayınevinden 26.000’den fazla e-kitap içermektedir. On binlerce e-kitabın yanı sıra Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.

Hiperkitaptan e-kitapları bilgisayarıma nasıl kaydedebilirim? : https://www.youtube.com/watch?v=vRzzoy8bqww
Incites This link opens in a new window
Yeni
Incites Benchmarking & Analytics; Akademik, kamu ve özel sektörden kurumlar için ulusal veya uluslararası bağlamda rakiplerin/modellerin üretkenliği ve kıyaslama çıktısını analiz etmek için kullanılan, atıf temelli bir değerlendirme aracıdır. Incites, Dünya genelinde 100 üzeri ülke, 12000 kurum, 1000’den fazla fon sağlayıcıyı inceler. Incites ile kişi, kurum, ülke karşılaştırmaları yapabilir; analiz çıktılarını raporlayabilirsiniz. İşbirliği sekmesi ile gerek yurt içi gerekse yurt dışı ortak yayınlarınızı görebilir ve araştırmalarınıza yön verebilirsiniz. Incites yaptığı bilimsel analiz ve metrikler ile kurumların stratejik olarak vizyonlarına ve planlamalarına ciddi katkılar sağlamaktadır. Yeni nesil InCites, Web of Science’ dan sağlanan sektörün en güvenilir içerik ve ispatlanmış atıf ölçütlerini kullanmaktadır. Yenilenmiş ara yüzüyle bu eşsiz çözüm ile kurum yönetimleri, fon sağlayıcılar, kamudaki karar alıcılar, bilgi profesyonelleri, araştırmacılar, kütüphaneciler ve yayıncılar araştırma değerlendirmesi ve karşılaştırması konusunda kesinlikle büyük bir fayda sağlayacaktır.

Clarivate verilerinin kullanıldığı ranking sistemleri:
Cwts Leiden Ranking
CWUR
RUR
ARWU
US News
URAP
Intihal.net This link opens in a new window
Yeni
Akademik İntihal (www.intihal.net), akademik çalışmalardaki benzerlik oranını tespit etmek için Türkiye’de üretilmiş yerli bir programdır. Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir benzerlik tespit ve raporlama yazılımıdır. intihal.net ile çalışmanızın özgünlük testini 3 adımda gerçekleştirebilirsiniz. İntihal.net farklı dosya formatlarını desteklemektedir. Programa üye olan kurumlar hem doküman tipi hem de doküman sayısı bakımından hiçbir sınırlandırma olmadan sistemden faydalanabilirler. İntihal.net herhangi bir kullanıcı sayısı veya tarama sayısı sınırı olmadan kullanılabilir. İntihal.net’de doküman tipi sınırlaması olmaksızın öğrenci ödevi, yüksek lisans tezi, doktora tezi veya makale/bildiri taraması yapılabilir. Belgenizin otomatik olarak depoya eklenmesi problemini yaşamadan rahatlıkla benzerlik testi yapabilirsiniz. intihal.net’de sınıf mantığı klasör sistemi üzerine kuruludur. Akademisyen hesabında, öğrenci ödevleri için kolaylıkla sınıf oluşturabilir ya da bir sınıf oluşturma zorunluluğu olmadan kişisel dokümanınızı test edebilirsiniz. Öğrencilerin ödevlerini yüklemesi için oluşturduğunuz sınıfın klasör kodunu bilmesi yeterlidir

Kullanım kılavuzu için: https://kutuphane.marmara.edu.tr/dosya/kutuphane/belgeler/veritabanlar%C4%B1/intihalnetkullanimkilavuzu.pdf
Deneme

Türk Tarih, Edebiyat, Kültür ve Sanat Makaleleri Veri Tabanı başta akademik dergiler olmak üzere, çeşitli yayınevi ve kurumlar tarafından basılan ilmî yayımlarda yer alan makaleler ile sempozyum ve kongrelerde sunulan tebliğleri kapsamaktadır.
Veri tabanında hâlihazırda 77.883 bibliyografik künye yer almakta olup dijital izni alınan 50.000 makalenin tam metin PDF’leri yer almaktadır

Journal Citation Reports This link opens in a new window
Yeni
Journal Citation Reports (JCR) atıf verilerine dayanan sayısal veriler ve istatistik temelli bilgilerle dergileri değerlendirme imkanı sunar. JCR dergi ve kategori seviyelerine göre araştırmanın etkisini ölçer ve atıflar arasındaki ilişkiyi gösterir. JCR ile, dergiler ile ilgili veri sağlayabilir, derginin etki faktörünü değerlendirebilir ve çeşitli arayüzlerle bağlantı sağlayabilirsiniz.
Kelime.com This link opens in a new window
Yeni
Kelime.com; 10 dile ait onlarca sözlük içerisinde aradığınız kelimenin dil, tür, anlam, sınıf, etimolojik bilgisini sunan, aranan kelimenin benzerlerini ve türevlerini bulan, online çeviri yapılabilen, aynı zamanda yıpranma ve silinmeden dolayı okunamayan kelimeyi çözümleyen sözlükler veritabanıdır.
Genel Özellikleri;
1. Aradığınız kelimenin tüm sözlüklerdeki anlamını indexleme.
2. 10 dile ait 820.000 veri satırı içerisinde kelimelerin eş ve zıt, tamlama, köken bilgisi, anlam ve imlalarını bulma.
3. Aradığınız kelime ile türetilmiş tamlama, deyim ve kelimeleri listeleme.
4. Aranılan kelimenin hangi maddenin anlamında geçtiğini ve örnek cümlelerde görme.
5. Çözümleyici özelliği ile kelimelerin yıpranma, silinme veya okunamaması durumunda kelimeyi çözümleyebilme.
6. Çözümleyici kısmında gelen tahminler üzerinden kelimenin detayına erişebilme.
Lehçediz This link opens in a new window
Deneme
Son erişim tarihi 1 Şubat 2024
LEHÇEDİZ Sözlüğü, Türk Edebiyatının tüm tarihsel ve çağdaş metinleri; Türk Dünyası Edebiyatlarının önemli metinleri üzerinde veriler sunan kapsamlı bir veri tabanıdır. İçerisinde yer alan tüm metinlerin her bir sözcük ve sözcük grupları ayrı ayrı anlamlandırılmış ve gruplandırılmıştır. Artık kalın sözlükleri taşımadan; bilimsel araştırmalar için binlerce sayfa çevirmeden saniyeler araştırmalar sonuçlandırılmaktadır. Sadece internet erişimi olan bir sistem ile bilimsel bir kitap veya makale için binlerce veri elde edilebilmektedir.
Lexicomp This link opens in a new window
Yeni
Lexicomp; 1978 yılında kurulmuş olup, 70'den fazla eczacıyı da kapsayan 150'den fazla uzmana sahiptir, ayrıca 250’den fazla kurum dışı katılımcı çalışanı ile en kapsamlı Online İlaç Veritabanı üreticisi konumundadır. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’ndedir. Lexicomp İlaç Hatalarının Azaltılması ve Hasta Sonuçlarının İyileştirilmesine yardımcı olmaktadır. Hasta Eğitim bölümünde Türkçe bilgiler de yer almaktadır.

Lexicomp Eğitim Videoları: http://www.wolterskluwercdi.com/lexicomp-online/training-videos/

Lexicomp ilaç veritabanı ile ilgili önemli özellikler:
• Lexicomp içeriği günlük olarak güncellenmektedir.
• Lexicomp, hastalık bilgileri de içermektedir.
• Lexicomp, dünyanın en önde gelen Pediatrik ve Yenidoğan içerik / ilaç bilgilerini de kapsamaktadır.
• Lexicomp, alanında en kapsamlı İlaç Etkileşim veri tabanını klinik değerlendirme bilgileri dahilinde sunmaktadır.
• Lexicomp’un Facts&Comparisons modülleri yeni kullanım araçları sunmaktadır.(Karmaşık etkileşim aramaları, karşılaştırmaları tablolar ve karşılaştırmalı fayda incelemeleri, hastalık bazında arama yapma özellikleri vb.)
Military Big Data This link opens in a new window
Deneme
Muteferriqa This link opens in a new window
Deneme
Muteferriqa iki ana koleksiyondan oluşmaktadır: Süreli Yayınlar ve Kitaplar.

• Süreli Yayınlar Koleksiyonu (Hakkı Tarık Us Koleksiyonu): Yaklaşık 1,500 başlık, 96,000 sayı, 1 milyon sayfa
• Kitap Koleksiyonu (Seyfettin Özege Nadir Eserler Koleksiyonu): 30,000'den fazla başlık, yaklaşık 6 milyon sayfa
• Hem tam metin hem de üst veriler, Arap ve Latin tabanlı alfabelerde aranabilir. Örneğin kullanıcılar "heykel" anahtar kelimesini aramak için İngilizce “statue”, Türkçe “heykel” veya Osmanlı Türkçesi " هيكل " yazabilirler.
• Her iki koleksiyonun görselleri bağımsız olarak sorgulanabilir ve görüntülenebilir. Kullanıcılar, görsellerin içeriklerine dair görsel açıklamalarını veya görsel kategori etiketlerini kullanarak görsellerde arama yapabilir; ayrıca görüntü benzerliğine dayalı olarak yeni görüntüler keşfedebilirler.
• Latin harfli Türkçe ve İngilizce dil desteği, eski harfli metinleri okuyamayanlar ve hepten Türkçe bilmeyenler için, Osmanlı matbu kaynaklar hazinesini erişilebilir kılar.
• Tercih ettiğiniz dilde arama yapabilir ve okuyabilirsiniz.

**Süreli Yayınlar ve Kitap Koleksiyonları’ndan 660,000 görsel
Open Access Publishing in European Networks This link opens in a new window
Yeni
OAPEN, bilimsel iletişimde paydaşlara açık altyapı hizmetleri sağlayarak akademik kitaplara açık erişime geçişi teşvik eder ve destekler.
Oxford English Dictionary This link opens in a new window
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Aralık 2023
Oxford Handbooks Online This link opens in a new window
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Aralık 2023
Oxford Medicine Online This link opens in a new window
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Aralık 2023
Oxford Research Encyclopedias This link opens in a new window
Deneme
Son erişim tarihi 31 Aralık 2023
Oxford Scholarship Online This link opens in a new window
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Aralık 2023
Reaxys This link opens in a new window
Yeni
Organik, inorganik kimya ve ilgili disiplinlerdeki bilimadamlari icin web tabanli cozumler sunmaktadir; CrossFire Belstein, Gmelin ve Patent Chemistry veritabanlarinin birlestirilmis icerigine dayanir. Veri tabani ile madde ve reaksiyon dosyalarina, tekli ve coklu adim reaksiyonlarina ulasilabilmektedir. 23 milyondan fazla reaksiyon, 19 milyondan fazla madde bilgisi, dergi makaleleri ve patent kayitlarindan gelen toplamda 500 milyon veri mevcuttur.
SPORTDiscus with Full Text This link opens in a new window
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Aralık 2023
Total Materia This link opens in a new window
Deneme
Deneme
Son erişim tarihi 30 Aralık 2023
Tümer ALTAŞ A.Ş. Online Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veri tabanı (e) YDS, YÖKDİL, TIPDİL, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarına hazırlık ve Özellikle Konuşma Becerisini geliştirmeye Yönelik Genel İngilizce amacıyla oluşturulmuş bir veri tabanıdır.

https://tumeraltas.com.tr adresinde
Kurumsal e-posta adresinizle (edu.tr ya da gov.tr) "Kayıt" oluşturun.
Gelen onay epostasındaki bağlantı adresini tıklayarak üyeliğinizi etkinleştirin.
Giriş yaptığınızda tüm eğitimler etkinleşecektir.
"Derslerim" menü başlığından tüm içeriklere ulaşabilirsiniz.
University Press Scholarship Online This link opens in a new window
Deneme
Son erişim tarihi : 31 Aralık 2023
Yeni
Kayıt işlemi: ( İlk kayıt için UpToDate'e kurum internet ağından girilmesi gerekmektedir. Kurum internet ağından girildiğinde herhangi bir e-posta adresi ile kayıt oluşturabilirsiniz.)
1. UpToDate’e giriniz www.uptodate.com/online
2. Ana sayfanın üstünde yer alan Log-in/Register sekmesine tıklayınız.
3. UpToDate kayıt sayfası üzerinde kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturunuz.
4. Kayıt işleminiz bittikten sonra UpToDate Mobil Aplikasyonun nasıl yüklendiği bilgisini içermekte olan bir onay maili e-posta adresinize gönderilecektir.
Kişisel hesabınıza 180 günde bir kez kurum bilgisayarlarından www.uptodate.com/online adresi uzerinden Log In/Giriş yapmak gerekmektedir. Yapılan her girişden sonra erişim süresi otomatik olarak 180 gün uzamaktadır.
UpToDate aplikasyonunu mobil cihazlariniza indirerek kullanabilirsiniz.
iPhone/iPad mobil cihazlarına aplikasyon indirmek için App Store ‘a girip “UpToDate” yazarak taratınız.
Android tabanlı mobil cihazlar için Google Play Store’a girip “UpToDate” yazarak taratınız.
Wikilala This link opens in a new window
Yeni
Wikilala; Wikilala matbaanın icadından sonra basılmış Osmanlı (1729-1928) ve Erken Cumhuriyet Dönemine ait (1923-1950) metinler (gazete, dergi, kitap ve belge) içerisinde günümüz Türkçesiyle "arama" yapılmasına olanak sağlayan bir dijital kütüphanedir.
İçeriğinde;
1. Gazeteler: 22 kategoride 1 milyonun üzerinde gazete sayfası.
2. Dergiler: 23 kategoride 750 bine yakın dergi sayfası.
3. Kitaplar: 36 ayrı kategoride toplam binlerce kitap.
4. Yazmalar, Belgeler ve tüm Osmanlıca materyaller...
World Scientific This link opens in a new window
Deneme
Son erişim tarihi : 10 Aralık 2023
Loading...
Loading...
title
Loading...

MU Kütüphaneleri ANKOS Üyesidir  / MU Kütüphaneleri COAR Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri KITS Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri TOKAT Üyesidir