Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

A-Z veri tabanı listesi

Araştırmanız için en uygun kütüphane veri tabanını bulun.

Loading...

Yeni/deneme veri tabanı

Loading...
The following databases are newly acquired or being evaluated for a future subscription.
Yeni
Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM) sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma yöntemler hakkında araştırmacılara yönelik online eğitim, yüz yüze eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuş akademik bir eğitim platformudur. Bu doğrultuda yüksek lisans, doktora öğrencilerine, doktora sonrası araştırmacılara, akademisyenlere, kamu kurum ve kuruluşlarındaki uzmanlara bilimsel araştırma yöntemlerini ve bilimsel araştırma sürecinde kullanılan bilgisayar yazılımlarını ayrıntılı bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır.

Personel ve öğrenciler sisteme üye ol kısmından sadece kurumsal mail adresleriyle üye olabileceklerdir. Mail uzantısı @marun.edu.tr ve @marmara.edu.tr olmalıdır. Üye olduktan sonra mail adreslerine bir doğrulama kodu gelecek ve onayladıkları taktirde sorunsuz giriş yapmış olacaklar.
Yeni
Derme; Çin'de yayımlanmış 'Yol ve Kuşak Projesi' hakkında İngilizce Kitaplardan oluşan satın alınmış 22 kitaptan oluşmaktadır.
Deneme
Son erişim tarihi : 1 Ağustos 2022
Yeni
Elsevier üzerinden abone olduğumuz Malzeme Bilimleri ve Sosyal Bilimler ile ilgili kitaplara erişebilirsiniz.
Yeni
Hein’in birincil araştırma kaynağı olan HeinOnline, hukuk, hukuk tarihi ve ilişkili alanlarda 100 milyondan fazla sayfayı online, tümüyle aranabilir ve görsel tabanlı formatta sunar. HeinOnline, içerdiği 2,000’den fazla süreli yayını en geniş kapsamları ile sağlayarak hukuk tarihi alanındaki kaynak boşluğunu doldurur. HeinOnline, büyük bir hukuk dergisi koleksiyonuna ek olarak, Congressional Record Bound ciltlerinin tamamını, U.S. Reports’un 1754’e kadar uzanan içeriğinin tamamını, 1700’lerin başlarına kadar uzanan ünlü davaları, 16. Yüzyıl ile 20. yüzyıl arasındaki hukuk klasiklerini, the United Nations and League of Nations Treaty Series’i, kapsamı 1936’ya kadar uzanacak şekilde the Federal Register’ı, 1938’den itibaren CFR’yi ve çok daha fazlasını erişilebilir hale getirir.
Yeni
Akademik İntihal (www.intihal.net), akademik çalışmalardaki benzerlik oranını tespit etmek için Türkiye’de üretilmiş yerli bir programdır. Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir benzerlik tespit ve raporlama yazılımıdır. intihal.net ile çalışmanızın özgünlük testini 3 adımda gerçekleştirebilirsiniz. İntihal.net farklı dosya formatlarını desteklemektedir. Programa üye olan kurumlar hem doküman tipi hem de doküman sayısı bakımından hiçbir sınırlandırma olmadan sistemden faydalanabilirler. İntihal.net herhangi bir kullanıcı sayısı veya tarama sayısı sınırı olmadan kullanılabilir. İntihal.net’de doküman tipi sınırlaması olmaksızın öğrenci ödevi, yüksek lisans tezi, doktora tezi veya makale/bildiri taraması yapılabilir. Belgenizin otomatik olarak depoya eklenmesi problemini yaşamadan rahatlıkla benzerlik testi yapabilirsiniz. intihal.net’de sınıf mantığı klasör sistemi üzerine kuruludur. Akademisyen hesabında, öğrenci ödevleri için kolaylıkla sınıf oluşturabilir ya da bir sınıf oluşturma zorunluluğu olmadan kişisel dokümanınızı test edebilirsiniz. Öğrencilerin ödevlerini yüklemesi için oluşturduğunuz sınıfın klasör kodunu bilmesi yeterlidir

Kullanım kılavuzu için: https://kutuphane.marmara.edu.tr/dosya/kutuphane/belgeler/veritabanlar%C4%B1/intihalnetkullanimkilavuzu.pdf
Deneme
Türk Tarih, Edebiyat, Kültür ve Sanat Makaleleri Veri Tabanı başta akademik dergiler olmak üzere, çeşitli yayınevi ve kurumlar tarafından basılan ilmî yayımlarda yer alan makaleler ile sempozyum ve kongrelerde sunulan tebliğleri kapsamaktadır.
Veri tabanında hâlihazırda 77.883 bibliyografik künye yer almakta olup dijital izni alınan 50.000 makalenin tam metin PDF’leri yer almaktadır
Deneme
Son erişim tarihi : 8 Temmuz 2022

Lexicomp; farklı veri tabanlarından ilaç bilgilerini, çeşitli klinik araçları ve ek özellikleri içeren kapsamlı ve güvenilir ilaç bilgi kaynağıdır.
Lexicomp içeriği; 70’i eczacı olmak üzere 150’den fazla kurum içi uzman ve 260’dan fazla kurum dışı danışmandan oluşan editor ekibi tarafından oluşturulmaktadır.
En son literatürler, kılavuzlar ve bilgi kaynakları araştırılarak içerik sürekli olarak güncellenmektedir.
Lexicomp’u Türkçe ara yüzle kullanabilir ve içerisinde Türkçe arama yapabilirsiniz. Ana sayfadaki dil seçeneğinden Türkçe seçmeniz yeterlidir.
Ayrıca bazı hasta eğitim materyalleri için de Türkçe dil seçeneği mevcuttur.
Lexicomp ilaç hatalarının azaltılması ve hasta sonuçlarının iyileştirilmesine yardımcı olmaktadır.

İlaç hatalarının sebepleri:


• Yetersiz ilaç bilgisi ve deneyimi
• Yetersiz risk algısı
• Klinik durumun karmaşıklığı, çoklu sağlık sorunları ve yüksek riskli ilaçlar
• Standart protokol ve prosedürlerin eksikliği
• Yetersiz kaynaklar
• İlaçların isimlendirilmesi

Uzaktan kullanıcı adı ve şifre ile direkt erişim:Login: marmara22 / Password: LyT15E2V
Mobile App Kodu ile akıllı cihazlardan aplikasyon erişim kodu: Mobile App Code: A5UXAQ35XDYX

Lexicomp Eğitim Videoları: http://www.wolterskluwercdi.com/lexicomp-online/training-videos/
Deneme
Son erişim tarihi : 16 Temmuz 2022
Dünya Sağlık Örgütü (WHO) dünyanın en kapsamlı ve iyi bitkisel ilaç veritabanı olarak tanımlamıştır. Veritabanında 1400+ aşkın doğal bitkisel ilaç, 93,000'i aşkın ticari vitamin ve gıda takviyesi hakkında dozaj, yan etki, kullanım alanı ve ilaç etkileşimleri bilgileri verilmiştir. Ayrıca Akupunktur gibi birçok doğal ve geleneksel tedavi yöntemi hakkinda ayrıntılı bilimsel literature dayali bilgiler bulunmaktadır.
Yeni
OAPEN, bilimsel iletişimde paydaşlara açık altyapı hizmetleri sağlayarak akademik kitaplara açık erişime geçişi teşvik eder ve destekler.
Yeni
Organik, inorganik kimya ve ilgili disiplinlerdeki bilimadamlari icin web tabanli cozumler sunmaktadir; CrossFire Belstein, Gmelin ve Patent Chemistry veritabanlarinin birlestirilmis icerigine dayanir. Veri tabani ile madde ve reaksiyon dosyalarina, tekli ve coklu adim reaksiyonlarina ulasilabilmektedir. 23 milyondan fazla reaksiyon, 19 milyondan fazla madde bilgisi, dergi makaleleri ve patent kayitlarindan gelen toplamda 500 milyon veri mevcuttur.
Deneme
Son erişim tarihi : 3 Temmuz 2022
The Company of Biologists, biyoloji topluluğunu desteklemeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir yayın kuruluşudur.
Yeni
Kayıt olmak için: • https://tumeraltas.com.tr/ adresine girdikten sonra ..@marmara.edu.tr uzantılı mail adresinizi kullanarak yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Not: Kayıt ve veri tabanı kullanımı için kurum ağına bağlı olmanız gerekmez.

İçerik: Sınav Hazırlık Paketleri o (e) YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 1278 adet KPDS sorusu ve her bir sorunun video çözümü. o YÖKDİL: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 3178 adet ÜDS (sağlık, sosyal, fen) soruları ve her bir sorunun video çözümü. o TIPDİL: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 1019 adet ÜDS Sağlık Sorusu ve her bir sorunun video çözümü. o PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler o IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler. o TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler. • Beceri paketleri o Dinleyerek Kelime: 3642 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme. o Çeviri Videoları 1: Cümle Çeviri Videoları. o Çeviri Videoları 2: Paragraf Çevirileri ve Strateji videoları. o Gramer: Binlerce soruluk gramer testleri o Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik. • Özel paketler o Kelime++: 15 adet kelime paketi: binlerce soru o OKeY: Tüm beceriler tek pakette: Okuma-anlama, gramer, kelime, konuşma, yazma, dinleme • Toplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik; on binlerce ekstra soru...
Yeni
Kayıt işlemi: ( İlk kayıt için UpToDate'e kurum internet ağından girilmesi gerekmektedir. Kurum internet ağından girildiğinde herhangi bir e-posta adresi ile kayıt oluşturabilirsiniz.)
1. UpToDate’e giriniz www.uptodate.com/online
2. Ana sayfanın üstünde yer alan Log-in/Register sekmesine tıklayınız.
3. UpToDate kayıt sayfası üzerinde kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturunuz.
4. Kayıt işleminiz bittikten sonra UpToDate Mobil Aplikasyonun nasıl yüklendiği bilgisini içermekte olan bir onay maili e-posta adresinize gönderilecektir.
Kişisel hesabınıza 180 günde bir kez kurum bilgisayarlarından www.uptodate.com/online adresi uzerinden Log In/Giriş yapmak gerekmektedir. Yapılan her girişden sonra erişim süresi otomatik olarak 180 gün uzamaktadır.
UpToDate aplikasyonunu mobil cihazlariniza indirerek kullanabilirsiniz.
iPhone/iPad mobil cihazlarına aplikasyon indirmek için App Store ‘a girip “UpToDate” yazarak taratınız.
Android tabanlı mobil cihazlar için Google Play Store’a girip “UpToDate” yazarak taratınız.
Loading...
Loading...
title
Loading...

MU Kütüphaneleri ANKOS Üyesidir  / MU Kütüphaneleri COAR Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri KITS Üyesidir  /  MU Kütüphaneleri TOKAT Üyesidir